O DIVADLE NA DLANI

Vznik DIVADLA NA DLANI o.s. podnítili absolventi literárně-dramatického oboru ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose z touhy pokračovat v divadelní činnosti. Pod vedením svého bývalého učitele, sólisty zpěvohry a asistenta režie NDB Jiřího Taubera se vytvořila skupina divadelních nadšenců, kteří se nechtěli s Thálií rozloučit a v každé divadelní sezóně nastudují minimálně jeden titul.

Občanské sdružení DIVADLO NA DLANI, jehož hlavní činností je tvorba amatérského divadla a filmu, podpořil ÚMČ Brno - Židenice nejen finančními prostředky, ale také prostorami pro zkoušení a přestavení v Dělnickém domě.

K opěrným bodům divadla patří bezesporu smích a nadsázka, které jsou i hlavní páteří dramaturgického plánu. Typickým příkladem jsou „Hrubiáni“ Carla Goldoniho, se kterými jsme se poprvé představili židenickému publiku. Díky ohlasu diváků jsme v dalším roce uvedli komedii Georgese Feydeaua „Dámský krejčí“. V roce 2010 jsme vsadili na satirickou hudební komedii současných autorů Františka Zacharníka a Ferdinanda Havlíka „Gordický uzel“, inspirovanou dvojicí V+W.

V jubilejní páté sezóně jsme přiravili našim divákům hned dvě premiéry. Frašku o třech dějstvích Carla Terrona „Líbej mě, Alfréde“ a jednoaktovou hru „Námluvy“ Antona Pavloviče Čechova, která byla debutem začínající režisérky Jitky Bartošové.

V sezóně 2011-12 jsme připravili nejznámější komedii o třech dějstvích Carla Goldoniho "Poprask na laguně" v režii Jiřího Taubera.

Sedmou sezonu jsme zahájili premiérou inscenace další jednoaktovky „Jubileum“ Antona Pavloviče Čechova v režii Jitky Bartošové. Na jaře jsme pak uvedli premiéru hudební antilegendy Ivo Fischera a Jiřího Císlera "Zítra touhle dobou" v režii Jiřího Taubera, která se v naší historii nesmazatelně zapsala. Díky "živé" hudbě, dokonalému hudebnímu nastudování pod vedením Igora Rusinka a choreografii Jiřího Kyseláka se inscenace stala jednou z nejvíce navštěvovanou a divácky velmi oblíbenou.