DIVADLO NA DLANI potkáte i na běžecké trase

Známé pořekadlo praví "Ve zdravém těle, zdravý duch". To si dva členové Divadla Na Dlani Zbyněk a Vašek vzali k srdci a k utužení tělesné schránky si zvolili běh. Kromě více či méně pravidelných tréninků se tito dva borci zúčastnili již několika běžeckých závodů.

V loňském roce to byla premiéra na 14,1 km dlouhém závodu, který nese název Vokolo Priglu. Pro mimo brněnské to znamená oběhnutí větší části Brněnské přehrady. Letos se oba tohoto závodu zúčastnili opět a potvrdilo se, že trénink se vyplácí. Oba dva borci si zlepšili svoje loňské časy a také přeskočili několik set příček v celkovém pořadí.

Na zahálku není čas a tak deštivé dopoledne 17. listopadu, tedy dne kdy si připomínáme boj za svobodu a demokracii nadešel čas dalšího měření sil. Běh o pohár Jehnic má sice jen 10 km, ale zato členitý a kopcovitý terén na trase dá zabrat i zkušeným závodníkům. Vašek se Zbyňkem běželi tento závod v tandemu, což se ukázalo jako dobře zvolená strategie. V cíli jsme na víc stihli i prohodit pár slov se senátorem a židenickým patriotem panem Ing. Stanislavem Juránkem a samozřejmě jsme ho pozvali také na naše jarní představení.

Do budoucna by bylo hezké, kdyby se řady sportujících divadelníků rozšířili. Je pravdou, že úsměv v cíli je skoro stejně příjemný jako radost při děkovačce po zdařilém představení.